Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Kocham Śpiewać Polskie Piosenki

Utworzono dnia 04.03.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie "Kocham Śpiewać Polskie Piosenki. ". Jest to już VI Edycja tego konkursu, którego celem jest rozwój aktywności twórczej, pasji i edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży z Warmii, mieszkających w małych środowiskach poprzez upowszechnianie polskiej twórczości artystycznej - polskich piosenek, języka polskiego.

Eliminacje do konkursu odbędą się w dwóch etapach:
1) ELIMINACJE GMINNE (w Ornecie 17.04.2019 r.) zorganizowane w 12 gminach LGD "Warmiński Zakątek". Podczas eliminacji wyłonieni zostaną laureaci z trzech kategorii wiekowych, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu międzygminnego. Każdy uczestnik przygotuje dwie piosenki z akompaniamentem lub półplaybackiem.

2) ELIMINACJE MIĘDZYGMINNE (w Dobrym Mieście 13-15.05.2019). Eliminacje zostaną poprzedzone warsztatami muzycznymi dla wszystkich uczestników, prowadzone przez specjalistów muzycznych z wieloletnim doświadczeniem - członków zespołu "Czerwony Tulipan" i Annę Brodę (wokalistka, współtwórczyni i muzyk formacji Bractwo Ubogich i Kapeli Brodów). Podczas eliminacji Jury konkursowe wyłoni po jednym laureacie z każdej z 3 kategorii wiekowych. Główną nagrodą jest sfinansowanie i akredytacja do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2018 w Opolu, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.
Organizatorem jest Lokalna Grupa Działania, partnerami etapu gminnego: Gmina Orneta, Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie

czytaj dalej... na temat: Kocham Śpiewać Polskie Piosenki

Teatr w Ornecie

Utworzono dnia 27.02.2019

Wszystkich miłośników teatru zapraszamy 9 marca 2019r o godzinie 17.00 na spektakl pt." Dzieła Wszystkie Szekspira" w wykonaniu wspaniałych aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
(Bilety do nabycia w biurze MDK w cenie 20zł)

czytaj dalej... na temat: Teatr w Ornecie

ARCHIWUM ŻYWEJ PAMIĘCI ORNETY

Utworzono dnia 04.12.2018

W ramach realizowanego w Ornecie  programu Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych z Olsztyna - „Nasze Miejsca, Nasze Księgi”, wspólnie z licznymi lokalnymi partnerami tworzymy  muzeum dziedzictwa kulturowego miasta. Pomagają nam: harcerze i ornecka młodzież oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. W ramach tego przedsięwzięcia zgromadzone zostały liczne dokumenty i archiwalne fotografie, zarejestrowano wiele wywiadów z orneckimi seniorami, przeprowadzona została kwerenda archiwalna. We wszystkich szkołach gminy przeprowadzono konkurs „Moje Muzeum”.

Program finansowany jest ze Środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego

czytaj dalej... na temat: ARCHIWUM ŻYWEJ PAMIĘCI ORNETY

NASZE MIEJSCA NASZE KSIĘGI

Utworzono dnia 03.12.2018

Celem Programu "Nasze miejsca, nasze księgi", który nasz dom kultury realizuje wspólnie z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych z Olsztyna  jest wypracowanie i użycie form i działań edukacji kulturowej do tworzenia i wzbogacania kapitału społecznego i kreatywnego.

Program finansowany jest ze Środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: NASZE MIEJSCA NASZE KSIĘGI

LABORATORIUM ŻYWEJ PRZESTRZENI W ORNECIE - FILM

Utworzono dnia 28.01.2019

Kolejnym działaniem programu Stowarzyszenia „Tratwa” „Archiwum Żywej Pamięci” były warsztat filmowy i działania artystyczne w przestrzeni Ornety. Dwa cykle spotkań w dniach 16-18 XI oraz 30 XI – 2 XII prowadził z grupą młodzieży aktor i reżyser - Przemysław Wasilkowski.

czytaj dalej... na temat: LABORATORIUM ŻYWEJ PRZESTRZENI W ORNECIE - FILM

WARSZTATY I AKCJE PLASTYCZNE „ARCHIPELAGU ŻYWEJ PAMIĘCI”

Utworzono dnia 28.01.2019

Współpracujący z Stowarzyszeniem „Tratwa” nami artyści plastycy Bartosz Świątecki i Adam Cieślak, w wyniku kilkakrotnych przygotowawczych spotkań warsztatowych z grupą młodych ornecian, przeprowadzili dwa cykle działań performatywnych w przestrzeni miasta. Polegały one na wyświetlaniu na ścianach budynków, fragmentach przestrzeni miasta, wybranych zdjęć archiwalnych oraz wykonanych w trakcie zajęć na ich podstawie grafik .

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY I AKCJE PLASTYCZNE „ARCHIPELAGU ŻYWEJ PAMIĘCI”

WYSTAWA PROGRAMU „ ARCHIPELAG ŻYWEJ PAMIĘCI”

Utworzono dnia 04.12.2018

Ważnym, poruszającym praktycznie całe miasto Orneta wydarzeniem była wystawa multimedialna zorganizowana przez Stowarzyszenie „Tratwa” w ramach programu „Archiwum Żywej Pamięci”. Została ona przygotowana przez olsztyńskich plastyków – Bartosza Świąteckiego i Adama Cieślaka. Scenariusz i oprawę prezentacji przygotowali Wioletta Michalska i Ryszard Michalski.

Program „ Archiwum Żywej Przestrzeni” finansowany jest w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 oraz Instytut Muzyki i Tańca z środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego.

czytaj dalej... na temat: WYSTAWA PROGRAMU „ ARCHIPELAG ŻYWEJ PAMIĘCI”

Ferie z MDK

Utworzono dnia 04.01.2019

Serdecznie zapraszamy na artystyczne ferie z Miejskim Domem Kultury  od 28.01.2019 do 01.02.2019. Karty zgłoszeniowe poniżej.

czytaj dalej... na temat: Ferie z MDK

ARCHIPELAG ŻYWEJ PAMIĘCI

Utworzono dnia 03.12.2018

Stowarzyszenie „Tratwa” we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w latach 2018-2019 prowadzić będzie w Gminie i Mieście Orneta program „Archiwum Żywej Pamięci”. Program ten jest kontynuacją i rodzajem podsumowania działań „Tratwy” prowadzonych od wielu lat w Ornecie. Celem programu jest zwiększenie poziomu świadomości obywatelskiej i aktywnej partycypacji mieszkańców Warmii i Mazur w życiu społecznym i kulturalnym swoich "małych ojczyzn" poprzez wykorzystanie potencjału kulturotwórczego ukrytego w pamięci rodzinnej społeczeństwa miasta Orneta.

czytaj dalej... na temat: ARCHIPELAG ŻYWEJ PAMIĘCI

Warsztaty muzyki i tańców archaicznych

Utworzono dnia 22.10.2018

Muzyka i taniec łączą pokolenia.
Tak stało się również podczas sobotnich warsztatów muzyki i tańców archaicznych, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Młodzież z Koalicji Młodzi dla Ornety, dorośli i seniorzy uczyli się kroków dawnych tańców weselnych, mazurków ...
Warsztaty poprowadził uczeń nieżyjącego skrzypka Jana Gacy - Maciej Żurek z rodziną, którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Zadanie sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach realizacji zadań publicznych "Koalicja Młodzi dla Ornety"

czytaj dalej... na temat: Warsztaty muzyki i tańców archaicznych

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny