Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018

Działam KULturalnie w Ornecie

Miło nam poinformować, że Miejski Dom Kultury w Ornecie jako jeden z 50 domów kultury w Polsce (3 domy kultury w województwie warmińsko-mazurskim) uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na zadanie „Działaj KULturalnie” w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

Projekt realizowany jest dwuetapowo.  Pierwszy polega na przeprowadzeniu diagnozy identyfikującej zasoby mieszkańców gminy Orneta i identyfikację pomysłów inicjatyw lokalnej społeczności. W trakcie tego etapu będziemy spotykać się z mieszkańcami gminy Orneta w świetlicach wiejskich, w Miejskim Domu Kultury z organizacjami pozarządowymi, młodzieżą, z grupami nieformalnymi, osobami należącymi do różnych grup społecznych. Spotkacie nas także w terenie, gdzie będziemy podpytywać się, jakie są Wasze opinie i potrzeby dotyczące kultury w gminie Orneta. W maju zostanie ogłoszony konkurs na Waszą inicjatywę kulturalną „Działaj KULturalnie”, gdzie będziecie mogli zrealizować swoje pomysły, wydarzenie, warsztaty.

W drugim etapie programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne Miejski Dom Kultury będzie dofinansowywał wybrane inicjatywy, które będą realizowane pod koniec lata i na początku jesieni.

Zachęcamy Państwa do czynnego włączenia się w prowadzane przez naszą jednostkę badania. Będziemy w przestrzeni miasta i gminy, aby od Państwa dowiedzieć się jakie mamy zasoby, potrzeby działań kulturalnych oraz propozycje na rozwój kultury w naszej gminie. Bardzo zależy nam na Waszej opinii, bo wspólnie tworzymy naszą KULTURĘ.

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny